mars-is-cool

Mars może skrywać klucz do lepszego zrozumienia zmian klimatu na Ziemi

Za Agencją kosmiczną Zjednoczonych Emiratów Arabskich kilka pracowitych lat. Naukowcy z ZEA opracowali i uruchomili serię satelitów, a w zeszłym roku wysłali pierwszego astronautę Emirati Hazza Al Maansouri na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Teraz Agencja kosmiczna Emirates zawiesiła wzrok na Marsie. Kulminacją wszystkich ich wysiłków jest Sonda HOPE, która ma krążyć wokół czerwone planety. Minister stanu ds. Zaawansowanych nauk ZEA Sarah Al Amiri powiedziała Euro News, dlaczego zrozumienie historii Marsa może pomóc ludzkości w planowaniu przyszłości.

„Misja Emirates Mars zapewni rzeczywiste dane meteorologiczne z całego roku na całym Marsie” – powiedziała. Zmiana klimatu jest jednym z powodów, dla których Mars się zmienił i lepsze rozumienie dynamiki pogody, a zmiany atmosferyczne na Marsie stanowią jedną z zagadek dotyczących tego, co stało się z Marsem. Dlaczego wszedł w stan, w jakim jest obecnie”.

Teraz, gdy zmiany klimatu stanowią jedno z największych zagrożeń, przed jakimi kiedykolwiek stanęła ludzkość, Al Amiri uważa, że ​​badanie czerwonej planety pomoże rzucić nieco światła na to, co czeka nas na naszej planecie.

„Pozwoli nam to lepiej zrozumieć zmiany klimatu na Ziemi i to, co zwykle dzieje się naturalnie, jeśli chodzi o zmiany klimatu. Więc ostatecznie, gdy wyślemy ludzi na Marsa, zapewni nam to lepsze zrozumienie tego, co stanie się w przyszłości” – powiedziała.

Badamy Marsa, aby zrozumieć Ziemię

Dotarcie do Marsa będzie również oznaczać duże zmiany dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Ziemi. Niezliczone instrumenty naukowe zostaną wykorzystane do zebrania wszystkich nowych danych marsjańskich, w tym spektrometru w podczerwieni do badania układów chmur w niższej atmosferze, cykli dwutlenku węgla i temperatur.

Naukowcy będą również wykorzystywać kamerę dla obrazów w wysokiej rozdzielczości i dla lepszego zrozumienia promieni UV w niższej atmosferze oraz na spektrometrze ultrafioletowym, który sprawdza, jak szybko wodór i tlen uciekają z górnej atmosfery Marsa. Dla Omrana Sharafa, kierownika projektu w misji Emirates Mars Mission, badania Marsa są dobrym sposobem na sprostanie wyzwaniom, przed którymi stoją Zjednoczone Emiraty Arabskie.

„Chodzi o sprostanie naszym krajowym wyzwaniom związanym z zasobami wody, żywności i energii. Chodzi o generowanie wiedzy, która będzie służyć ludzkości. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich chciałby zobaczyć dużą zmianę w ekosystemie, który mamy, jeśli chodzi o budowanie kreatywnej, konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy. I spojrzał w kosmos jako środek do tego. A misja Emirates Mars jest katalizatorem tej wielkiej zmiany”

Źródło/Euronews.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz więcej

Ziemia na żywo z kosmosu 24/7 z ISS

Ziemia na żywo z kosmosu 24/7 z ISS. Jeżeli jeszcze o tym nie wiedzieliście, na międzynarodowej stacji kosmicznej ISS zamontowane są kamery. Dzięki nim...

NASA wybiera kolejną główną misję planetarną. New Frontiers program

NASA wybiera kolejną główną misję planetarną, agencja finansuje również badania bardzo małych misji, które starają się wykorzystać postępy w technologii. New Frontiers program. NASA wydała...

Sejsmometr InSight

Sejsmometr InSight . W ciągu ostatnich kilku tygodni lądownik InSight dokonał korekty sejsmometru ustawionego na powierzchni Marsa w dniu 19 grudnia. Teraz osiąga kolejny...

Polecane

Ludzie polecą na Marsa, będziemy Marsjanami

Ludzie polecą na Marsa. Fizycy i astronauci spotkają się, aby omówić perspektywy osiedlenia się na Czerwonej Planecie.    Ludzie polecą na Marsa Czterominutowy film zatytułowany Podróż na...

Sonda Viking 2 na Marsie – co warto wiedzieć?

Bezzałogowa sonda kosmiczna Viking 2 została wystrzelona na Marsa dnia 9 września 1975 roku. Lądowanie na czerwonej planecie nastąpiło 3 września 1976 roku. Sonda...

Sonda Viking 1 – podróż na czerwoną planetę

Mars nie od dziś jest jedną z najpopularniejszych planet, jakie znane są ludzkości. Od dawna celem bezzałogowych misji badawczych jest potwierdzić, czy życie na Czerwonej Planecie jest w ogóle możliwe.