czwartek , Grudzień 5 2019
Strona główna / Aktualności / World Space Week Wrocław

World Space Week Wrocław

Źródło/facebook.com/WorldSpaceWeek

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia kolejnej kosmicznej imprezy w tym roku we Wrocławiu. Tydzień kosmicznych wydarzeń: pokazy, warsztaty, targi oraz konferencja. World Space Week potrwa od 5 do 6 października.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji, tutaj możecie pobrać bilety oraz sprawdzić program.

Choć sam wstęp jest bezpłatny, warto zajrzeć na Zrzutke.pl i wesprzeć organizatora tej kosmicznej imprezy. Jest to organizacja non-profit WroSpace, więcej na ich stronie tutaj.

Link do zrzutki na imprezę TUTAJ

world space week wrocław 2
Źródło/wrospace.pl

“World Space Week” czyli Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej, to inicjatywa, której celem jest promocja nauki i techniki, a w szczególności zagadnień związanych z podbojem Kosmosu. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w roku 1999. Na chwilę obecną jest największym międzynarodowych wydarzeniem kosmicznym o charakterze otwartym. Międzynarodowa inicjatywa popularnonaukowa koordynowana jest przez The World Space Week Association, która funkcjonuje od 1980 roku. Pierwsze oficjalne wydarzenie World Space Week zostało zorganizowane w 2000 roku. Od tego czasu odbywa się cyklicznie każdego roku zmieniając temat przewodni. World Space Week organizowany jest w ponad 120 krajach. Tematem przewodnim w roku 2019 jest “the Moon – gateway to the Stars” (Księżyc – brama do gwiazd).”

cytat ze strony World Space Week
http://worldspaceweek.pl/

Zobacz również

SpaceX Dragon

Nominacje Emmy dla SpaceX Dragon Launch oraz misji Mars Insight

Dwie transmisje NASA dotyczące historycznych misji w eksploracji kosmosu zdobyły nominacje do Emmy za program …