Strona główna Beyond Mars Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku

Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku

0
148
roscosmos mars moon
roscosmos mars moon

Rosja planuje wystrzelenie super-ciężkiej rakiety Don w 2029 r., Aby dostarczyć kompleksowi lądowania i lądowania na Księżyc, powiedział w rozmowach z firmą Sputnik źródło kosmiczne.

“Celem misji będzie dostarczenie Księżycowi kompleksu startu / lądowania w celu przetestowania lądowania na jego powierzchni w celu zapewnienia przyszłego lądowania rosyjskich kosmonautów na naturalnym satelicie Ziemi”, podało źródło.

Według źródła, potencjalna rakieta typu super-ciężka rak Don będzie w stanie dostarczyć ładunek o masie do 130 ton na orbitę o niskiej Ziemi oraz ładunek o masie do 32 ton na orbitę Księżyca.

roscosmos mars

Dmitrij Rogozin, szef Roscosmosu, powiedział w zeszłym tygodniu, że eksploracja Księżyca jest bardzo ważnym zadaniem rosyjskiej korporacji kosmicznej, którą wyznaczył rosyjski prezydent Władimir Putin, podkreślając, że zadanie zostanie zrealizowane.

W dniu 28 listopada rada naukowa Roskosmosu i Rosyjska Akademia Nauk rozważyły ​​koncepcję zbadania i zbadania Księżyca.
Pierwsza rosyjska załogowa misja księżycowa spodziewana jest w 2031 roku. Według Roskosmosu, Rosja ma nadzieję, że znajdzie bazę na Księżycu w latach 2036-2040.

W ubiegłym roku media doniosły, że duże zasoby zamrożonej wody zostały odkryte w polarnych regionach Księżyca. Nie tylko ułatwi to budowę podstawy księżycowej, ale także pomoże naukowcom dowiedzieć się, jak woda pojawiła się na Księżycu.

W styczniu Rogozin ogłosił, że Roskosmos może stworzyć nową sondę Federacji, a jednocześnie zmodernizować sondę Sojuz do lotów księżycowych. Ponadto powiedział, że Rosja oczekuje nowych stanowisk negocjacyjnych z NASA na stacji orbitalnej Księżyca.

Żródło: SPUTNIKNEWS.COM