mars-is-cool

Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku

Rosja planuje wystrzelenie super-ciężkiej rakiety Don w 2029 r., Aby dostarczyć kompleksowi lądowania i lądowania na Księżyc, powiedział w rozmowach z firmą Sputnik źródło kosmiczne.

“Celem misji będzie dostarczenie Księżycowi kompleksu startu / lądowania w celu przetestowania lądowania na jego powierzchni w celu zapewnienia przyszłego lądowania rosyjskich kosmonautów na naturalnym satelicie Ziemi”, podało źródło.

Według źródła, potencjalna rakieta typu super-ciężka rak Don będzie w stanie dostarczyć ładunek o masie do 130 ton na orbitę o niskiej Ziemi oraz ładunek o masie do 32 ton na orbitę Księżyca.

roscosmos mars

Dmitrij Rogozin, szef Roscosmosu, powiedział w zeszłym tygodniu, że eksploracja Księżyca jest bardzo ważnym zadaniem rosyjskiej korporacji kosmicznej, którą wyznaczył rosyjski prezydent Władimir Putin, podkreślając, że zadanie zostanie zrealizowane.

W dniu 28 listopada rada naukowa Roskosmosu i Rosyjska Akademia Nauk rozważyły ​​koncepcję zbadania i zbadania Księżyca.
Pierwsza rosyjska załogowa misja księżycowa spodziewana jest w 2031 roku. Według Roskosmosu, Rosja ma nadzieję, że znajdzie bazę na Księżycu w latach 2036-2040.

W ubiegłym roku media doniosły, że duże zasoby zamrożonej wody zostały odkryte w polarnych regionach Księżyca. Nie tylko ułatwi to budowę podstawy księżycowej, ale także pomoże naukowcom dowiedzieć się, jak woda pojawiła się na Księżycu.

W styczniu Rogozin ogłosił, że Roskosmos może stworzyć nową sondę Federacji, a jednocześnie zmodernizować sondę Sojuz do lotów księżycowych. Ponadto powiedział, że Rosja oczekuje nowych stanowisk negocjacyjnych z NASA na stacji orbitalnej Księżyca.

Żródło: SPUTNIKNEWS.COM

Zobacz więcej

Mars Rover NASA wzbogacił się o nowe narzędzia przed misją 2020 roku

Mars Rover NASA wzbogacił się o nowe narzędzia przed misją 2020 roku. Przygotowując się do nadchodzącej misji na Czerwoną Planetę, łazik Mars 2020 otrzymał...

Czy na Marsie występują trzęsienia ziemi?

Czy na Marsie występują trzęsienia ziemi? A raczej „trzęsienia Marsa”? I czego mogłyby nas nauczyć o Czerwonej Planecie? Dowiedz się więcej w tym 60-sekundowym wideo. https://www.youtube.com/watch?v=7Dc-8WOtJPY

NASA’s Mars Reconnaissance Orbiter – MRO

Dziś rano NASA's Mars Reconnaissance Orbiter osiągnęła oszałamiający kamień milowy: ukończyła 60 000 okrążeń wokół Czerwonej Planety. Średnio MRO potrzebuje 112 minut na okrążenie...

Polecane

Sejsmometr InSight

Sejsmometr InSight . W ciągu ostatnich kilku tygodni lądownik InSight dokonał korekty sejsmometru ustawionego na powierzchni Marsa w dniu 19 grudnia. Teraz osiąga kolejny...

Największa na świecie wystawa kosmiczna pod patronatem NASA we Wrocławiu

Największa na świecie wystawa kosmiczna pod patronatem NASA we Wrocławiu. Już 21 marca 2019 roku we Wrocławiu w Hali Stulecia otwarta zostanie największa na...

Lądownik InSight umieścił na powierzchni Marsa Kreta

Przy pomocy roboczego ramienia lądownik InSight umieścił na powierzchni Marsa Kreta. Kret to przyrząd, urządzenie zaprojektowane i zbudowane przez polską firmę Astronika.