piątek , Wrzesień 20 2019
Strona główna / Najnowsze / Nusantara Satu Mission

Nusantara Satu Mission

Dzisiaj, SpaceX ma rozpocząć drugą misję z udziałem rakiety Falcon 9 w tym roku. Falcon 9 przeniesie eklektyczne trio statków kosmicznych na wysoką orbitę ponad Ziemią. Do ładunków należą indonezyjski satelita komunikacyjny, mały eksperymentalny satelita dla Sił Powietrznych oraz lądownik izraelski, który spędzi następne dwa miesiące podróżując na Księżyc..

Nusantara Satu Mission 

Aktualizacja 21 lutego, godz. 21.30 ET: SpaceX z powodzeniem wprowadził wszystkie trzy statki kosmiczne na ich planowane orbity. Falcon 9 użyty do misji wylądował również na statku kosmicznym SpaceX, pomimo podróży w trudnych warunkach pogodowych. Lądowanie oznacza trzecie udane lądowanie tej konkretnej rakiety, a dyrektor generalny SpaceX Elon Musk zauważył, że poleci ponownie w kwietniu, wykonując kluczowy lot testowy nowej kapsuły Crew Dragon firmy. Jeśli tak się stanie, ten wzmacniacz Falcon 9 będzie pierwszym, który wyruszy w kosmos iz powrotem cztery razy.

 

Partycypacja rakietowa została częściowo koordynowana przez Spaceflight Industries, firmę, która służy jako pośrednik dla operatorów satelitarnych, którzy muszą dostać się w kosmos. Aby to zrobić, Spaceflight znajduje dodatkowy pokój na rakietach, które już wystrzeliwują większe statki kosmiczne i zapewnia sprzęt do rozmieszczenia pojazdów na orbicie. W tym przypadku SpaceX został ustawiony, aby uruchomić indonezyjskiego satelitę o nazwie Nusantara Satu i Spaceflight Industries, zaaranżowanych dla dwóch innych statków kosmicznych, aby dołączyć do misji.

 

Spaceflight Industries

Nusantara Satu, prowadzona przez indonezyjską firmę satelitarną Pasifik Satelit Nusantara, zapewni łączność internetową dla Indonezji jako pierwszego w kraju “wysokoprzepustowego satelity”, według SpaceX. Ładunek sił powietrznych, zwany S5, ma na celu sprawdzenie, czy małe i tanie satelity mogą być wykonalne dla misji Departamentu Obrony. S5 wjedzie w kosmos dołączony do satelity Nusantara Satu, a następnie wystrzeliwuje, gdy obaj znajdą się na orbicie.

Ostatnim elementem jest lądownik Beresheet, statek kosmiczny opracowany przez izraelską organizację non-profit SpaceIL. Falcon 9 SpaceX zrzuci ten lądownik z około 60 000 kilometrów w górę, umieszczając statek kosmiczny w wydłużonej orbicie wokół Ziemi. Stamtąd Beresheet spędzić kolejne dwa miesiące, rozciągając swoją orbitę dalej, aby dotrzeć do Księżyca i dotrzeć na orbitę Księżyca. Jeśli to się uda, lądownik wykona autonomiczne lądowanie, wyznaczając pierwszą misję Księżyca dla Izraela i pierwszy prywatny statek kosmiczny, który dotrze do powierzchni innego ciała planetarnego.

Summary
Nusantara Satu Mission
Title
Nusantara Satu Mission
Description

Nusantara Satu Mission

Facebook komentarze

Zobacz również

Źródło/ ISRO Indie

Indie lecą na Marsa – ISRO

Indie na Marsie? Mimo nieudanego lądowania na Księżycu możemy spodziewać się lotów orbitalnych i misji …

Advertisment ad adsense adlogger