czwartek , Listopad 14 2019
Strona główna / Aktualności / Ziemia na żywo z kosmosu 24/7 z ISS

Ziemia na żywo z kosmosu 24/7 z ISS

Zmienia z kosmosu. Źródło obrazu/ nasa.gov

Ziemia na żywo z kosmosu 24/7 z ISS. Jeżeli jeszcze o tym nie wiedzieliście, na międzynarodowej stacji kosmicznej ISS zamontowane są kamery. Dzięki nim NASA prowadzi transmisje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (z małymi przerwami). Kamery skierowane są na naszą piękną planetę, dlatego możliwe jest oglądanie Ziemi live z kosmosu!

Tak pisze Nasa na temat eksperymentu:

Oto Ziemia! Zobacz na żywo widoki Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która dociera do ciebie w ramach eksperymentu HDEV (NAS) w wysokiej rozdzielczości Ziemi.

Eksperyment jest gotowy do działania, a widoki będą zazwyczaj sekwencjonowane w różnych kamerach. Jeśli widzisz czarny obraz, Stacja Kosmiczna znajduje się po nocnej stronie Ziemi. Jeśli widzisz obraz z wyświetlonym tekstem, komunikacja przełącza się między satelitami, a kanały kamery są chwilowo niedostępne. Pomiędzy przełącznikami kamery pojawi się także krótko-czarny ekran.

Eksperyment został aktywowany 30 kwietnia 2014 r. I jest montowany w module zewnętrznego udźwigu modułu Columbus Europejskiej Agencji Kosmicznej. Eksperyment ten obejmuje kilka komercyjnych kamer wideo HD skierowanych na Ziemię, które są zamknięte w obudowie ciśnieniowej z kontrolowaną temperaturą.

Źródło/ Youtube NASA

Zobacz również

michael collins nasa apollo

USA powinny pominąć księżyc, udać się na Marsa, mówi Michael Collins z Apollo 11

USA powinny pominąć księżyc, udać się na Marsa, mówi Michael Collins z Apollo 11. Astronauta …