piątek , Wrzesień 20 2019
Strona główna / Aktualności / Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku

Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku

roscosmos mars moon

Rosja planuje wystrzelenie super-ciężkiej rakiety Don w 2029 r., Aby dostarczyć kompleksowi lądowania i lądowania na Księżyc, powiedział w rozmowach z firmą Sputnik źródło kosmiczne.

“Celem misji będzie dostarczenie Księżycowi kompleksu startu / lądowania w celu przetestowania lądowania na jego powierzchni w celu zapewnienia przyszłego lądowania rosyjskich kosmonautów na naturalnym satelicie Ziemi”, podało źródło.

Według źródła, potencjalna rakieta typu super-ciężka rak Don będzie w stanie dostarczyć ładunek o masie do 130 ton na orbitę o niskiej Ziemi oraz ładunek o masie do 32 ton na orbitę Księżyca.

roscosmos mars

Dmitrij Rogozin, szef Roscosmosu, powiedział w zeszłym tygodniu, że eksploracja Księżyca jest bardzo ważnym zadaniem rosyjskiej korporacji kosmicznej, którą wyznaczył rosyjski prezydent Władimir Putin, podkreślając, że zadanie zostanie zrealizowane.

W dniu 28 listopada rada naukowa Roskosmosu i Rosyjska Akademia Nauk rozważyły ​​koncepcję zbadania i zbadania Księżyca.
Pierwsza rosyjska załogowa misja księżycowa spodziewana jest w 2031 roku. Według Roskosmosu, Rosja ma nadzieję, że znajdzie bazę na Księżycu w latach 2036-2040.

W ubiegłym roku media doniosły, że duże zasoby zamrożonej wody zostały odkryte w polarnych regionach Księżyca. Nie tylko ułatwi to budowę podstawy księżycowej, ale także pomoże naukowcom dowiedzieć się, jak woda pojawiła się na Księżycu.

W styczniu Rogozin ogłosił, że Roskosmos może stworzyć nową sondę Federacji, a jednocześnie zmodernizować sondę Sojuz do lotów księżycowych. Ponadto powiedział, że Rosja oczekuje nowych stanowisk negocjacyjnych z NASA na stacji orbitalnej Księżyca.

Żródło: SPUTNIKNEWS.COM

Podsumowanie
Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku.
Tytuł artykułu
Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku.
Opis
Rosja rozważa dostarczenie systemu lądowania na Księżyc w 2029 roku. Mars is cool, portal o planecie Mars oraz reszczcie naszego wspaniałego kosmosu,
Autor
Publikujący
Mars is cool
Logotyp

Facebook komentarze

Zobacz również

amazon space mars moon

Amazon planuje uruchomić 3200 satelitów internetowych

Amazon oficjalnie złożył wniosek do Federal Communications Commission (FCC) o uruchomienie 3.236 satelitów szerokopasmowych. Internetowy …

Advertisment ad adsense adlogger