czwartek , Listopad 14 2019
Strona główna / Aktualności / Projekt Mars One zbankrutował

Projekt Mars One zbankrutował

Projekt Mars One Źródło obrazu: https://indianexpress.com/article/technology/science/mit-team-wins-design-contest-for-sustainable-cities-in-future-mars-colony-4956967/

Projekt Mars One zbankrutował

Projekt Mars One planował kolonizację planety do 2023 roku, niestety projekt zbankrutował i został rozwiązany. Naukowcy ostrzegli, że tak się stanie:  Marsa One, który w następnej dekadzie skolonizuje naszą sąsiednią planetę, już nie istnieje.

Projekt Mars One Ventures, startup, który istnieje od 2012 roku, ogłosił bankructwo w połowie stycznia, a według raportów Forbesa firma została rozwiązana, zgodnie z zawiadomieniem Sądu Cywilnego w mieście Basel w Szwajcarii. Jego założyciel, Bas Lansdorp, był dość cichy przez lata od ogłoszenia celu, jakim było uruchomienie pierwszej robotycznej misji w 2020 roku.

Pierwsi koloniści prawdopodobnie będą mogli zostać wysłani na Marsa w 2023 roku, firma reklamowała. Ale naukowcy regularnie wskazywali, że była to fałszywa obietnica, donosi Forbes. Massachusetts Institute of Technology opublikował nawet raport na temat wykonalności, a naukowcy z MIT rozszarpali misję założyciela.

Naukowcy powiedzieli, że pierwsi koloniści mieliby dość powietrza tylko na dwa miesiące życia.

Lansdorp powiedział, że misja będzie w stylu reality show i że będzie finansowana z własnych środków, z nadzieją, że widzowie zobaczą astronautów podczas treningu, porównując pieniądze uzyskane z praw do transmisji z tym,  ile zarabia olimpiada. Powiedział, że ludzie będą mogli oglądać, jak ochotnicy kolonizacyjni szykują się do wyjścia na zewnątrz itd.

Artykuł Forbesa kwestionuje, czy Mars One był oszustwem, czy też ludzie stojące za tym planem byli nieprzygotowani na ogrom wyzwań.

Mars One Ventures ma na swoim koncie bankowym mniej niż 25 000 USD, zgodnie z oświadczeniem sądu, które zostało po raz pierwszy zauważone przez użytkownika Reddit.

Źródło: WXYZ

Strona projektu Mars One

Zobacz również

amazon space mars moon

Amazon planuje uruchomić 3200 satelitów internetowych

Amazon oficjalnie złożył wniosek do Federal Communications Commission (FCC) o uruchomienie 3.236 satelitów szerokopasmowych. Internetowy …