czwartek , Listopad 14 2019
Strona główna / Aktualności / Nowa era w transporcie kosmicznym – SpaceX – Dragon

Nowa era w transporcie kosmicznym – SpaceX – Dragon

dragon źródło obrazu spacex

SpaceX przeszedł w sobotę do historii, uruchamiając swoją sondę Crew Dragon na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po raz pierwszy prywatna firma uruchomiła własny statek kosmiczny, który mógł być pilotowany przez ludzi. W niedzielę ponownie przeszedł do historii, stając się pierwszym komercyjnym pojazdem zdolnym do przewożenia astronautów do dokowania z orbitującym laboratorium naukowym.

Amerykańscy astronauci, którzy będą jeździć w przyszłym roku w kosmicznej misji SpaceX, obserwowali start na miejscu i powiedzieli, że czują się pewnie co do wyniku misji.

Statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon pomyślnie zacumował w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wcześnie rano w niedzielę – kolejny wielki kamień milowy misji. Astronauci na stacji kosmicznej później weszli na pokład statku. Smok spędzi pięć dni zanim powróci na ziemię w piątek.

Dragon może pomieścić siedmiu astronautów i wozić około 100 funtów ładunku. Odwiedzenie placówki kosmicznej nie jest nowością w SpaceX. Robią rutynowe biegi na orbitę w ramach kontraktu NASA. W 2012 roku firma stworzyła historię poprzez cumowanie, pierwszą prywatną firmę, która dostarczyła materiały do ​​Stacji Kosmicznej za pomocą statku kosmicznego Dragon 1.

Źródło/ CBS

 

 

 

Zobacz również

michael collins nasa apollo

USA powinny pominąć księżyc, udać się na Marsa, mówi Michael Collins z Apollo 11

USA powinny pominąć księżyc, udać się na Marsa, mówi Michael Collins z Apollo 11. Astronauta …